Accelerate Your Business – podsumowanie

23.03.2017

22 marca odbyła się ostatnia konferencja w ramach cyklu Accelarate Your Business, organizowanego przez firmę Microsoft. W czasie spotkań rozmawiano m.in. o bezpieczeństwie w sieci oraz rozwoju technologii chmurowych.

Accelerate Your Business (AYB) to cykl konferencji skierowanych do właścicieli małych
i średnich firm. Jego celem była prezentacja usług i produktów IT, które wspierają rozwój, optymalizację i dochodowość biznesu. Konferencje odbyły się w marcu w trzech miastach w Polsce (Sopot, Wrocław i Warszawa) i zgromadziły około 700 uczestników. Wydarzenia prowadził Hubert Urbański.

Uczestnicy wydarzeń mieli okazję zapoznać się bliżej z najnowszymi produktami takich marek jak Dell, HP czy Microsoft czy dowiedzieć się jakie są konsekwencje prawne i technologiczne wynikające z korzystania z software’ów pochodzących z niepewnych źródeł.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się rozmowa z Łukaszem Piątkowskim z Microsoft na temat wykorzystania rozwiązań chmurowych w biznesie. Choć dla wielu firmy, chmura wciąż kojarzy się głównie z backupem danych, okazuje się, że już co drugi przedsiębiorca aktywnie wykorzystuje cloud computing w biznesie.  Jako główne korzyści wykorzystania chmury wskazano oszczędności związane z utrzymaniem serwerów czy dostosowanie do bieżących potrzeb firmy np. w kontekście cykliczności zamówień. Plusem dla przedsiębiorców jest również niska bariera wejścia i wyjścia – co jest dużą zaletą między innymi dla startupów.

Na konferencji obecna była również firma Soneta, producent oprogramowania ERP w chmurze – enova365, która przygotowała specjalny pakiet promocyjny dla uczestników cyklu.