Zarządzanie zespołem handlowców – szkolenie

07.03.2017

Jak efektywnie zarządzać zespołem handlowców pracujących mobilnie? 29 marca zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online na temat metod i narzędzi zarządzania pracą przedstawicieli handlowych i sprzedawców. Szkolenie poprowadzi Małgorzata Biarda, trener i coach biznesu oraz Robert Wodziński, ekspert ds. systemów CRM. Organizatorami szkolenia są magazyn Szef Sprzedaży oraz Soneta sp. z o.o.

Webinarium dedykowane jest dla pracowników i szefów działów sprzedaży, pracujących w modelu zdalnym. W czasie szkolenie poruszone zostaną między innymi zagadnienia:

  • Motywowanie pracowników sprzedaży pracujących w strukturze rozproszonej
    Rozproszony zespół to grupa osób, którzy realizują wspólny cel, lecz pracują w różnych lokalizacjach, czy strefach czasowych. W przypadku zespołów sprzedaży, model taki najczęściej występuje w branży FMCG czy w firmach posiadających oddziały lokalne. Zarządzanie pracą zespołu pracującego w strukturze rozproszonej, różni się zasadniczo od klasycznych stosowanych metod. W rozproszonym zespole przekazywanie poleceń, czy kontrolowanie sposobu ich realizacji jest utrudnione, dlatego wymaga wypracowania nowych mechanizmów motywowania oraz wspierania postaw proaktywnych.
  • Obiektywne metody oceny pracy handlowców
    Wypracowanie skutecznych metod oceny pracowników jest kluczowe w każdym dziale handlowym. Oprócz twardych danych (wynik sprzedażowy czy realizacje wizyt), warto brać pod uwagę także elementy miękkie, które mogą wskazywać na jakość obsługi klienta.
  • Narzędzia IT w pracy sprzedawcy
    Narzędzia IT oferują całą gamę rozwiązań, które usprawniają zarówno codzienną pracę samych sprzedawców, jak i jej monitorowanie i kontrolę przez przełożonego.  Dla zespołów pracujących w modelu zdalnym na szczególną uwagę zasługują aplikacje mobilne dla przedstawicieli handlowych, systemy CRM oraz rozwiązania Business Intelligence.

Szkolenie poprowadzą trenerka i coach biznesu Małgorzata Biarda, prowadząca szkolenia z profesjonalnej obsługi klienta, sprzedaży, szeroko pojętej komunikacji. Jako coach, współtworzący repertuar środków oddziaływania menedżerskiego na podległe zespoły w duchu profesjonalnego feedbacku. Jedna z prowadzących cykl warsztatów Sales Manager’s Boot Camp organizowany przez magazyn „Szef Sprzedaży”.

Przykłady wykorzystania narzędzi IT w pracy handlowców, zaprezentuje Robert Wodziński, ekspert odpowiedzialny za projektowanie i rozwijanie systemów CRM, posiadający doświadczenie w szkoleniach z wykorzystania systemów informatycznych w działach handlowych.

Webinarium odbędzie się 29 marca, o godzinie 11.00 i potrwa około półtorej godziny. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należy dokonać rejestracji tutaj>