JAK ZYSKAĆ PRZEWAGĘ KONKURENCYJNĄ, DZIĘKI EFEKTYWNEMU ZARZĄDZANIU INFORMACJAMI?

Zarządzanie wiedzą należy do najważniejszych zadań w każdym przedsiębiorstwie – wiedzieć szybciej i więcej niż konkurencja jest fundamentem do osiągnięcia przewagi. Przed podjęciem decyzji, biznes stara się przewidzieć, jak zachowa się otoczenie. W dzisiejszych czasach, pozyskiwanie wiedzy powinno być efektem skutecznego wykorzystania nowoczesnych narzędzi technologicznych w procesie przetwarzania informacji. Podczas spotkania opowiemy jak wykorzystać wiedzę o rynku oraz informacje ze środka firmy aby wyprzedzić konkurencje

organizatorzy
Lokalizacja
Qubus Hotel
Mostowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
Data
Wtorek 08.11.2016

Wydarzenie Archiwalne

brak możliwości zapisu

Agenda

8:30 8.11.2016 Wtorek
Rejestracja i śniadanie
9:00 8.11.2016 Wtorek
Rozpoczęcie spotkania, wprowadzenie
9:10 8.11.2016 Wtorek
Biznes oparty o wiedzę – jak wygrać dzięki informacji, wywiad gospodarczy w praktyce
dr Adam Kowalik, Independent intelligence professional,
10:00 8.11.2016 Wtorek
Jak zorganizować firmę wokół wiedzy – sprawna organizacja dzięki technologii
Marcin Klus, Anna Słupik, MAR-KOM Systemy Informatyczne,
Analiza danych z wykorzystanie zintegrowanego systemu zarządzania pozwala na efektywne dostarczenie informacji wymaganych w procesie decyzyjny. Informacje przygotowane na czas mają wpływają na wiele obszarów pracy organizacji – począwszy od zaopatrzenia, poprzez dystrybucję oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Usprawnienie w tych obszarach i szybki dostęp do informacji w raportach i analizach pozwala na sprawne i szybkie podejmowanie decyzji przez Kadrę Kierowniczą. Sprawny przepływ i analiza zebranych danych z wykorzystaniem zintegrowanego systemu zarządzania, pozwala również na dostarczenie Klientom konkretnych informacji dotyczących m.in.: terminów dostaw, kosztów czy statusów zamówień. Wykorzystując mechanizmy integracji systemu zarządzania jesteśmy w stanie ładować dane do systemu zarządzania w zewnętrznych źródeł w czasie rzeczywisty, co daje nam możliwość wglądu w zapotrzebowanie Klientów na nasze towary i usługi na bieżąco dzięki czemu jesteśmy w stanie natychmiastowo reagować na zachodzące zmiany.
11:00 8.11.2016 Wtorek
Podsumowanie i wnioski

Prelegenci

Kowalik
Kowalik
Klus
Klus
Słupik
Słupik
Saska
Saska
Wieczorek
Wieczorek

Adam Kowalik Independent intelligence professional

Doświadczony menedżer, trener i konsultant specjalizujący się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym i zarządzaniu wiedzą. Realizuje jednorazowe projekty, zapewnia stałe wsparcie, prowadzi szkolenia i warsztaty. Dostarcza niezależne analizy i wartościową wiedzę do decyzji i działań strategicznych, operacyjnych, taktycznych. W latach 2006-2016 w firmie doradczej Ernst & Young zarządzał zespołem, który zrealizował ponad 2000 projektów oferując kadrze zarządzającej wsparcie wywiadowcze w prowadzeniu i rozwoju biznesu.

Marcin Klus Dyrektor R&D, MAR-KOM Systemy Informatyczne S.C.

marcin.klus@mar-kom.pl

Anna Słupik Dyrektor Zarządzający, MAR-KOM Systemy Informatyczne S.C.

Eugeniusz Saska Dyrektor ds.Handlowych, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek Sp.j.

Tomasz Wieczorek Prezes Zarządu, Grupa Tobi Sp. z o.o.

Partnerzy

Organizator:
Współpraca:
Patroni:
Zobacz Archiwum Wydarzeń