Dziękujemy za kontakt

#CHMURA

Dołącz do grupy enova365 clouder na Linkedin

Polskie firmy przenoszą się do chmury

Wg najnowszych danych, szacuje się, że w niedalekiej przyszłości ponad 80 proc. przedsiębiorstw będzie wykorzystywać rozwiązania cloud computing w prowadzeniu swojego biznesu. Technologia otwiera przed firmami nowe możliwości rozwoju biznesu dzięki zaawansowanym narzędziom, bez ponoszenia wysokich kosztów wejścia.

Cyfrowa rewolucja

Polski rynek przechodzi swoistą cyfrową rewolucję, a coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie swojego biznesu na wyższy poziom, dzięki technologii cloud computing. Już dziś wartość polskiego rynku rozwiązań chmurowych sięga 1,5 mld złotych i stale się rozwija.

Trendy i możliwości

Wykorzystanie technologii chmurowej w zarządzaniu firmą pozwala nadążyć za wymaganiami Klientów oraz otwiera przed biznesem zupełnie nowe możliwości, jak np. wykorzystanie pracy zdalnej czy zapewnienie większego bezpieczeństwa danych. O zaletach rozwiązań chmurowych, technologii i zyskach piszemy na naszym blogu.

Artykuły

Wiedza, trendy i doświadczenie na temat transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. Poznaj rolę technologii cloud computing w biznesie i odkryj korzyści dla siebie.

  • 680

Z głową w chmurach – co łączy chmurę i e-commerce

Chmura jest coraz chętniej wykorzystywana w różnego rodzaju biznesach działających w Internecie a cloud computing zyskuje popularność w e-commerce.

  • technologia chmurowa
    641

Cyfrowa suwerenność Europy – europejska chmura obliczeniowa znana jako GAIA-X

W Unii Europejskiej powstała idea ambitnego projektu, polegającego na stworzeniu europejskiej chmury obliczeniowej. Tak stworzono inicjatywę GAIA-X.

  • Transformacja do chmury strategiczna decyzja czy potrzeba wywołana przez pandemię
    350

Pandemia motorem napędowym transformacji cyfrowej?

Rzeczywistość pandemiczna nie wymusiła transformacji cyfrowej, ale zdecydowanie ją przyspieszyła. To, co w standardowych warunkach zajęłoby prawdopodobnie kilka lat, musiało zmienić się w ciągu roku. Naturalny kierunek rozwoju chmury został dynamicznie przyspieszony, na co wskazują dane z raportu firmy EY „Transformacja cyfrowa firm 2020”. 57% respondentów wskazało, że owszem pandemia przyspieszyła transformację, jednak niezależnie od tego już wcześniej podążano w tym kierunku.   […]

  • Chmura prywatna, chmura publiczna, chmura hybrydowa. Jaki rodzaj chmury wybrać?
    148

Chmura prywatna, chmura publiczna, chmura hybrydowa? Jaki rodzaj chmury wybrać?

Uruchomienie aplikacji w chmurze pozwala na wykorzystanie zalet nowoczesnych technologii i zapewnia bezpieczeństwo danych. Chmura obliczeniowa to jednak bardzo szerokie pojęcie, które można rozróżniać na wiele sposobów. […]

Wszystkie wpisy

Chmura – najczęściej zadawane pytania

FAQ: prezentujemy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi o wykorzystywanie technologii chmurowej w firmie, narzędziach i możliwościach jakie daje chmura Twojemu biznesowi.

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) to model korzystania z usług IT.

Charakteryzuje się umieszczeniem wszystkich lub części zasobów firmy na serwerze firmowym lub zewnętrznym, który nie jest bezpośrednio zarządzany przez organizację. Dzięki umieszczeniu zasobów firmowych w chmurze, zyskujesz dostęp do swoich danych za pośrednictwem Internetu z dowolnego miejsca i o każdej porze.

W zależności, który z zasobów umieszczasz w chmurze obliczeniowej, nie zmienia się sposób w jaki z nich korzystasz a jedynie ich lokalizacja.

W chmurze możesz uruchomić oprogramowanie ERP, narzędzia do wykonywania kopii zapasowych wraz z ich przechowywaniem oraz infrastrukturę IT (serwery i oprogramowanie baz danych).

Wśrod rodzajów chmur dostępnych na rynku wyróżniamy chmurę publiczną oraz chmurę prywatną.

Korzystanie z chmury prywatnej charakteryzuje się tym, że zasoby infrastrukturalne, tj. serwery, oprogramowanie bazodanowe etc. należą do Ciebie – korzystasz z technologii umożliwiającej dostęp do danych z dowolnego miejsca, natomiast wszystkie zasoby, licencje programów operacyjnych obsługa i serwis są po Twojej stronie.

Chmura publiczna to wynajem wszelkiej niezbędnej infrastruktury wraz z jej oprogramowaniem oraz usugą seriwsu od dostawcy – lokalnego – wówczas mówimy o wynajmie chmury w data center, lub globalnego tj. rozwiązanie Microsoft Azure, Google Cloud czy Amazon Webservices. Całość obsługi potrzebnego sprzętu leży po stronie dostawcy chmury. Ty instalujesz w niej swoje oprogramowanie.

Chmura hybrydowa – to rodzaj instalacji, w której możesz połączyć dwa powyższe modele, instalując część swoich zasobów w chmurze prywatnej, należącej do Ciebie a część przy wykorzystaniu chmury publicznej.

Dzięki instalacji oprogramowania ERP w chmurze otrzymujesz w pełni funkcjonalny system do zarządzania przedsiębiorstwem, który może korzystać ze wszystkich zalet technologii cloud computing, tj. mobilności, możliwości użytkowania na wielu interfejsach i wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych, elastyczność instalacji i zwiększanie zasobów.

Baza danych i oprogramowanie znajduje się na serwerze chmurowym, a Ty zyskujesz dostęp do zasobów Twojej firmy z dowolnego urządzenia o każdej porze w zamian za wygodną opłatę abonamentową. Jedyny warunek to dostęp do Internetu.

ASP, SaaS i IaaS to sposób z korzystania z oprogramowania w chmurze obliczeniowej.

Instalacja systemu ERP obejmuje licencje na program oraz środowisko, w którym oprogramowanie jest zainstalowanie (serwer, baza danych etc.). Zakupione licencje systemu ERP mogą zostać uruchomione w chmurze, wówczas mamy do czynienia z modelem ASP, możesz również wynajmować jedynie infrastrukturę serwerową – wtedy korzystasz z modelu IaaS. Model SaaS natomiast to wynajem wszystkich potrzebnych zasobów – zarówno licencji na oprogramowanie jak i infrastruktury w ramach jednej usługi.

Wszystkie modele chmurowe charakteryzują się prostym sposobem rozliczania – płacisz wygodny, cykliczny abonament. Dlatego też korzystanie z oprogramowania ERP w ramach wyżej opisanych modeli nazywamy również modelami subskrypcyjnymi.

Gotowość oprogramowania ERP do pracy w każdej chmurze to możliwość dopasowania wybranego systemu ERP do Twoich możliwości i podjętej decyzji o wyborze konkretnego modelu chmurowego.

To niewątpliwa zaleta oprogramowania do zarządzania firmą pracującego w chmurze. Należy jednak pamietać, że nie każdy system jest przeznaczony do pracy w chmurze w ogóle, istnieją również ograniczenia funkcjonalne w kontekście instalacji w chmurze prywatnej czy wybranej chmurze publicznej.

Najlepszym krokiem jest zdecydowanie się na oprogramowanie gotowe do pracy w każdym środowisku chmurowym, otrzymujesz wówczas pełnię funkcjonalności systemu ERP dopasowanego do Twoich potrzeb. Przykładem systemu ERP gotowego do pracy w każdej chmurze, jest oprogramowanie enova365. Potwierdzeniem innowacyjności tego rozwiązania jest przyznanie mu nagrody w kategorii Najlepszy system ERP/CRM w chmurze w konkursie organizowanym przez redakcje Computerworld w 2020 roku.

Technologia cloud computing w przeniesie Twoją firmę na wyższy poziom.

Wykorzystywanie systemu ERP w modelu subskrypcyjnym niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich są przejrzyste zasady użytkowania oprogramowania w chmurze. Wybierasz z listy funkcjonalności dostępnych w systemie te, których potrzebujesz i w zamian za wygodny, cykliczny abonament zyskaj możliwość pracy na zawsze aktualnych danych, w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia.

Jak zacząć? Najlepiej skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem systemu ERP enova365, który przeanalizuje Twoje potrzeby, dobierze odpowiednie moduły programu i przeprowadzi Cię przez usługę wdrożenia ich do Twojego biznesu oraz uruchomi system w wybranym przez Ciebie modelu chmurowym.

Przed decyzją zakupową zapytaj o bezpłatną prezentację możliwości systemu ERP w chmurze.

System ERP w chmurze

Poznaj system ERP gotowy do pracy w każdej chmurze

Poznaj możliwości

Poznaj system ERP gotowy do pracy w każdej chmurze

Poznaj możliwości
Open