Z enova365 wyciśniesz ze swojego smartphone’a więcej niż tylko selfie!

05.07.2018

Twój smartphone może więcej niż myślisz! Zwłaszcza, jeśli wyposażysz go w mobilną aplikację do zarządzania firmą. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a zadanie biurowe zrealizujesz nawet na spacerze z psem!

Inteligentne aplikacje rozwiązaniem dla średnich i małych firm

Kto szybciej wdroży najnowsze technologie IT, ten wygra swoją pozycję na rynku. Zwłaszcza w czasach w których praca możliwa jest praktycznie wszędzie: podczas jazdy samochodem, w delegacji, w trakcie podróży. Prym wiodą mobilne urządzenia z dostępem do Internetu i dostępne na nich aplikacje.

Jakie korzyści daje mobilny system ERP

Jakość usług – mobilne systemy ERP wpływają na poprawę jakości obsługi klientów poprzez zapewnienie im dostępu do istotnych informacji. Niezależnie od położenia geograficznego, można uzyskać informacje na temat aktualnych procesów.

Wydajność– – pracownicy tracą mnóstwo czasu, w trakcie jazdy samochodami lub w oczekiwaniu na środek transportu. Mobilny system ERP pomaga produktywnie wykorzystać ten czas. Dzięki dostępności mobilnego narzędzia do pracy, można znacznie wyeliminować przestój w realizowanych projektach.

Głębsze relacje biznesowe – posiadanie informacji na wyciągnięcie ręki pomaga pracownikom mobilnym w pogłębianiu relacji biznesowych.

Przewaga nad konkurencją – stały dostęp do informacji oraz ich wymiana w czasie rzeczywistym pomaga organizacjom poprawić ich przewagę konkurencyjną.

Precyzyjne przechwytywanie danych – mobilne oprogramowanie ERP ułatwia pracownikom precyzyjne wprowadzanie wszystkich istotnych danych i eliminuje ryzyko błędu.

Korzyści wymienione powyżej są bardzo ogólne. Poniżej są opisane konkretne przykłady, w których sprawdza się rozwiązanie mobilne.

Analityka w inteligentnych aplikacjach

Przywykliśmy do sytuacji, w której personel firmy wykonuje powtarzalne zadania i korzysta z komputerów. Jednak przyszłość należy do inteligentnych aplikacji, które będą w stanie zaplanować i zautomatyzować nie tylko rutynowe zadania. Ponadto jest to możliwe z każdego miejsca na świecie.

Kontrola finansów i optymalizacja kosztów

Finanse to obszar, który gromadzi dane z wielu źródeł. Nie trzeba tego tłumaczyć księgowym, którzy zmagają się z rozliczeniami. Istnieje wiele narzędzi skierowanych do księgowości, które służą do zarządzania firmowymi wydatkami. Ponadto umożliwiają analizę kosztów i przychodów z wielu miejsc w systemie: projektów, dokumentów czy użytkowników.

Rozwiązania dla HR

Aplikacje dla działów HR mogą analizować treść dokumentów rekrutacyjnych i generować rankingi kandydatów zgłaszających się do pracy na dane stanowisko (pisaliśmy o tym w artykule o AI).

Automatyzacja zadań czyli oszczędność czasu i kosztów

Pisaliśmy o tym wielokrotnie, jak można zaoszczędzić czas, dzięki automatyzacji rutynowych zadań. Jednak przeniesienie czynności administracyjnych do systemu, wiąże się również z ograniczeniem kosztów. Dzięki mobilnej aplikacji, można kierować wieloma procesami w firmie w bezpieczny i szybki sposób.  Mobilność wkracza również do systemu w formie zaawanasowanej platformy komunikacji. Każdy pracownik firmy może komunikować się z kontrahentami z każdego miejsca.

Uporządkowanie danych z systemów zewnętrznych

Wdrożenie systemu ERP pozwala kontrolować nie tylko przepływ informacji ale również ich gromadzenie. W dobie technologii korzystamy gromadzimy dane niemal wszędzie: w systemach CRM, platformach e-commerce, systemach do magazynowania itd.  Eksperci używają w tym celu określenia tzw. Big data, które obejmuje dane potrzebne do sporządzania analiz predykcyjnych, na podstawie źródła danych, modeli statystycznych i technik eksploracji.

Czym kierować się przy wyborze mobilnego systemu ERP

Zaprojektowanie środowiska systemu, który dobrze skaluje się na komputerze, tablecie i smartfonie – to nie małe wyzwanie. Zespół UX uwzględnia sposób w jaki użytkownicy aplikacji korzystają z urządzeń. Nawyki zmieniają się bardzo dynamicznie.

Z punktu widzenia użytkownika, ważna jest możliwość tworzenia własnych widoków, czyli dopasowania listy modułów z jakich najczęściej korzysta.

Dlatego kluczowa jest elastyczność i konfigurowalność. Warto się upewnić, że wraz z rozwojem profilu działalności, system również się rozwija i integruje z zewnętrznym oprogramowaniem.