Siła referencji cz. 2 – Potęga case studies

01.02.2018

Klient jest świadomy i samodzielny. Szuka inspiracji i praktycznych wskazówek. W zalewie nijakiego contentu i handlowych frazesów wybij się z treścią wysokiej jakości. Mogą nimi być studia przypadków – case studies  opowiadające o możliwościach produktu z punktu widzenia użytkowników.

Opinie tworzą markę!

Handlowcu, markerze – traktuj swojego klienta jako równorzędnego partnera. Więcej, nabywca produktu może mieć lepsze rozeznanie w rynku i aktualnej ofercie niż my.

Badania zachowań konsumenckich jednoznacznie wskazują, że jesteśmy dużo bardziej skłonni wysłuchać rekomendacji znajomego czy osoby z wewnątrz firmy. Rozważamy również na poważnie rekomendacje zewnętrze – czyli właśnie bierzemy pod uwagę opinie, referencje case study. Handlowcy mogą mieć wpływ na nasze postrzeganie oferty, warunków finansowych ale nie zmienią znacząco zdanie jakie wyrobimy sobie już po etapie rozpoznania rynku.

Identyfikuj persony!

Nasi potencjalni klienci reprezentują różne branże, doświadczenia, stanowiska i nawet typy osobowości. Innej inspiracji poszukiwać będzie księgowa prowadząca swoje biuro rachunkowe, innego szef firmy produkcyjnej a innego dyrektor IT który musi rekomendować rozwiązanie technologiczne  w przedsiębiorstwie.

Case w customer journey!

Historia biznesowa dostosowana do języka odbiorcy stanowi wartość na każdym etapie podróży zakupowej. Może służyć zarówno jako forma content marketingu oraz załącznik do oferty handlowej, zwiększa też szansę na obecność w mediach branżowych. Chcesz pojawić się w periodyku dla branży produkcyjnej – pokaż jak twoje rozwiązanie zmieniło model działania organizacji. Gdzie pojawiły się oszczędności lub poprawiły wyniki. Na koniec dnia, każdy chce usłyszeć „czy to się opłaca”? „co mogę z tego mieć?”

Inspiruj!

To jedna z największych zalet case’ów.  Na żywym przykładzie prezentujesz jakie są możliwości daje Twój produkt w praktyce i najlepiej jeśli uchylasz rąbka tajemnicy – dzielisz się swoim know-how.

Opowiadaj historie!

Nie zanudzaj opisem produktu i specyfikacją techniczną. Przejdź do korzyści biznesowych, które Twój produkt pozwala osiągnąć. Pozwól przemówić Klientowi swoim własnym językiem i podzielić się odczuciami, osiągnieciami i historią. Produkt zostaje w tle. To sukces Klienta dowodzi jego przydatności.

Zgodnie z obowiązującymi trendami opowiadane historie to najlepiej przyswajalna forma komunikacji. Lubimy dowiadywać się i inspirować „jak innym się udało”, „jak stworzyli firmę/markę”.

Jak to robimy w praktyce?

Naszym celem w enova365 jest stać najbardziej referencyjną marką oprogramowania dla biznesu. Jesteśmy pewni co do zadowolenia naszych klientów – ponad 85% wysoko ocenia produkt a 88% poleciłoby system innym użytkownikom. Widzimy też, realne sukcesy biznesowe naszych Klientów.

W naszej strategii postanowiliśmy wydobyć historie klientów na pierwszy plan. Zintensyfikowaliśmy wysiłki w celu pozyskiwania najlepszych referencji i case studies, dzięki czemu nasze repozytorium referencji odpowiada na potrzeby różnych person w poszczególnych branżach.

W Casebook 2017 zebraliśmy przykłady wdrożeń systemu ERP z różnych branż i omówiliśmy płynące z nich korzyści. W efekcie powstał zbiór przedstawiający 40 firm [m.in Ziaja (branża kosmetyczna), ZAIKS (stowarzyszenie autorów), Puccini (e-commerce], które wykorzystały enova365 i uzyskały dzięki temu wymierne efekty.

Dla czytelników najciekawsze może być przysłowiowe uchylenie drzwi – pokazanie praktycznych modeli biznesowych jakie stosują znane przedsiębiorstwa różnych zmian. Inspirujemy w jaki sposób ERP jest katalizatorem zmian. Podobne treści staramy się też przemycać w atrakcyjnej formie filmowej – success stories Colorex i Oxyline czy Szlachetna Paczka.

Sam projekt Biznes Trendy (a w efekcie ten blog) powstał wokół historii klientów – w 2015 rozpoczęliśmy cykle konferencji na które zapraszamy Klientów i dzielimy się z innymi przedsiębiorcami wiedzą i  Za na 18 eventów w 3 cyklach i tysiące poznanych firm, długie godziny rozmów. Utwierdziło nas to w przekonaniu, iż warto tworzyć społeczność wymiany doświadczeń wokół enova365.

Zachęcamy wszystkich to dzielenia się inspirującymi historiami i tworzenia swoich studiów przypadków, niezależnie od branży.

Tych z Państwa, którzy poszukują oprogramowania dla biznesu odsyłam do Casebooka czy naszych filmów!