Przechowuj bezpiecznie pliki w chmurze – Archiwizator Azure

11.12.2018

Archiwizator Azure to licencjonowany dodatek producenta systemu ERP – enova365, który pozwala na automatyczne tworzenie zapasowych kopii danych oraz na ich bezpieczne przesłanie i przechowywanie w chmurze Microsoft Azure. Sprawdź, co zyskasz przechodząc na rozwiązania chmurowe.

Nowoczesne przedsiębiorstwo przetwarzające terabajty danych musi pamiętać o tym by odpowiednio je zabezpieczyć. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorców, którzy swoje bazy danych przechowują na własnych serwerach lub w hostowanych serwerowniach z jedną lokalizacją. Ważne, aby w razie utraty lub ataku hakerskiego móc w łatwy sposób odzyskać niezainfekowane dane niezależnie od miejsca i czasu. Między innymi dlatego tak popularne jest korzystanie z chmury. Ta w połączeniu z narzędziem enova365, które automatycznie wykona back’up, pozwoli na szybki i łatwy dostęp do zapasowej kopii, oferując tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa

 

Archiwizator

Archiwizator Azure to dodatek funkcjonalny, dostępny dla użytkowników polskiego oprogramowania ERP – enova365.

Dodatek umożliwia automatyczne wykonywanie zapasowych kopii. Jak to działa?

 • najpierw wykonywana jest kopia bazy danych na lokalny komputer,
 • plik jest pakowany i szyfrowany,
 • dane są wysyłane do dedykowanego kontenera w chmurze Microsoft.

 

Korzyści z Archiwizatora Azure w enova365

 1. Bezpieczeństwo

Poruszając zagadnienie bezpieczeństwa danych w 2018 roku, nie możemy pominąć tematu RODO. Rozporządzenie wymusza na przedsiębiorstwach tworzenie i zabezpieczanie przechowywyanych danych. Z drugiej strony wymagane jest zgłaszanie wszelkich incydentów, które związane są
z wyciekiem danych.

Archiwizator Azure wymusza zaszyfrowanie mocnym hasłem każdego pliku back’up wysyłanego do chmury. Jeżeli firma posiada odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa, dane te można dodatkowo nim zabezpieczyć. W razie wystąpienia awarii, pliki mogą zostać pobrane z chmury i rozpakowane tylko przez konkretną upoważnioną osobę.

 1. Automatyzacja kopii

 Korzystając z dodatku, można wybrać usługę automatycznego kopiowania raz w tygodniu lub raz dziennie. To daje w sumie cztery tygodniowe lub trzydzieści dziennych kopii miesięcznie. Wszystkie przesłane do chmury dane są tam przechowywane przez miesiąc. Co ważne, tworzenie kopii nie wymaga zaangażowania informatyków ani programistów. Utworzenie kopii może być w pełni zautomatyzowane wg harmonogramu (system samodzielnie uruchomi czynność, a w razie potrzeby w dzienniku logów będą widoczne informacje o wykonanych akcjach) lub jeśli użytkownik jest zobowiązany samodzielnie uruchamiać proces, wystarczy naciśnięcie guzika.

 1. Stabilność

Chmura Microsoft daje gwarancję stabilności. Szczelne procedury ochrony jak certyfikat bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie secret key daje możliwość skutecznego chronienia danych.

 1. Georeplikacja danych

 Archiwizowane bazy zapisywane są w kilku centrach danych, co daje jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

 1. Kopie w enova365

Nie ma ryzyka pobrania kopii innego klienta. Konkretna zarchiwizowana baza powiązana jest z konkretnym, unikalnym numerem licencji enova365.

 

Przed czym chroni chmura?

Przechowywanie danych w chmurze chroni je przed:

 • fizycznym uszkodzeniem sprzętu,
 • kradzieżą sprzętu,
 • awariami lokalnego serwera,
 • skryptami szyfrującymi,
 • wirusami.

 

Co w przypadku awarii?

W razie potrzeby odzyskania danych, wystarczy pobrać aktualną wersję oprogramowania enova365 ze strony producenta i podać numer swojej licencji. Należy pamiętać, o dostępie do dodatku enova365 jakim jest Archiwizator Azure. Możliwość pobrania kopii danych z chmury mają tylko osoby, którym zostały nadane w systemie uprawnienia (np. Administrator, Właściciel, informatyk).

 

Oszczędność i wygoda

Wszyscy obecni użytkownicy doceniają dodatek Archiwizator Azure i są zadowoleni z jego funkcjonowania. Wykupując oprogramowanie enova365 ze stałą abonamentową opłatą, nie muszą przechowywać baz danych na nośnikach zewnętrznych. To nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także ogromna oszczędność. Dzięki tej funkcjonalności nie trzeba już kupować kolejnych urządzeń do firmowej serwerowni. Dodatkowa przestrzeń na serwerze czy inne systemy np. jak NAS to dużo wyższe koszty w porównaniu do Archiwizatora Azure.

 

Pobierz infografikę!