Jak cenne dla biznesu są dane?

31.07.2020

Ogromne ilości danych wytwarzanych każdego dnia w przedsiębiorstwie to nieocenione źródło wiedzy biznesowej. Dowiedz się, jak wdrożyć analitykę w firmie w oparciu o system ERP z pomocą bezpłatnego przewodnika!

Od momentu wynalezienia komputera i rewolucji cyfrowej wartość informacji nieustannie rośnie. Ma to szczególne znaczenie dla biznesu, który – napędzany danymi – może szybciej się rozwijać. Dzięki zastosowaniu analizy finansowej, stałemu śledzeniu stanów magazynowych i sprzedaży, a także raportom z obszaru HR, organizacja może precyzyjnie definiować mocne i słabe strony, a także doskonalić procesy wewnętrzne.

Umiejętne zebranie danych ze wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa, a następnie ich przetwarzanie to proces, z którym będą musiały zmierzyć się współczesne organizacje, by dotrzymać kroku konkurencji rynkowej.

 

Analizy biznesowe w systemie ERP

Wiele firm na co dzień wykorzystuje oprogramowanie do zarządzania biznesem, które wspomaga przepływ pracy i umożliwia optymalizację procesów wewnętrznych w firmie. Dysponując oprogramowaniem, gromadzącym wszystkie dane w jednej bazie, mamy solidne fundamenty do wdrożenia zaawansowanej analityki. Dopełnienie stanowi rozwiązanie Business Intelligence (BI), które umożliwia przetwarzanie danych biznesowych w kompleksowe raporty, składające się z wykresów, tabeli i wskaźników.

Rozwiązanie Business Intelligence jest dostępne w polskim systemie ERP enova365 i pozwala Użytkownikom na zaawansowaną analitykę danych oraz ich wizualizację w dedykowanym miejscu – Panelach BI.

 

Rozpocznij analizę danych z pomocą Business Intelligence!

Pobierz bezpłatny przewodnik „Analityka w zasięgu Twojej firmy”, przygotowany przez producenta oprogramowania enova365. Dowiedz się:

  • dlaczego warto wizualizować dane biznesowe;
  • jak dobierać wskaźniki do raportów;
  • jak przyspieszyć analizę finansową w oparciu o piramidę Du Ponta;
  • jak efektywnie śledzić sprzedaż i stany magazynowe.

Okładka E-booka Business Intelligence