E(ko)nova – czyli jak ERP łączy ekonomię i ekologię

22.09.2021

Zastanawiasz się czasem nad tym, w jaki sposób cyfryzacja firmy, oprócz oczywistych korzyści biznesowych, może nieść również długotrwałe skutki ekologiczne? Przede wszystkim racjonalna gospodarka zasobami pozwala uniknąć wielu strat. Do tego brak konieczności przechowywania wszystkich dokumentów w formie papierowej oszczędza nie tylko nasz czas, ale też papier i miejsce. Dowiedz się, jakie jeszcze proekologiczne skutki niesie wdrożenie systemu ERP w przedsiębiorstwie.

 

Koniec z drukowaniem!

Zanim z dostępnych opcji wybierzesz przycisk „Drukuj”, zastanów się, czy naprawdę tego potrzebujesz. Przecież wszystkie faktury, deklaracje, dane możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Już nie tylko na swoim służbowym komputerze, ale także na tablecie, smartfonie, niezależnie skąd pracujesz i jaka odległość dzieli Cię od firmy.

Skomplikowane wykresy, analizy, przetwarzanie danych, które są podstawą podejmowania decyzji biznesowych, nie wymagają już dawno nakładu godzin pracy na rozpisywanie wszystkiego ręcznie w formie papierowej. Pojawia się tu aspekt ekologiczny, ale również ekonomiczny. Digitalizacja usług, dokumentów i baz danych nie tylko pomaga w codziennej pracy, ale staje się już koniecznością. A co gdyby te wszystkie działania jeszcze bardziej zautomatyzować i uprościć? I tutaj pojawiają się systemy ERP!

Firmy funkcjonują na zasadzie wzajemnych zależności i relacji między sobą, dlatego lepsze zarządzanie ma odzwierciedlenie na wielu płaszczyznach. Kontrahenci, partnerzy, klienci, a nawet konkurenci czerpią inspirację i biorą przykład z innych liderów rynkowych. Dlaczego? Działania związane z ekologią wskazują nie tylko na wartościowy produkt, ale także na troskę o naszą planetę i środowisko, co zyskuje coraz większe znaczenie dla konsumentów. Firmy uczą się od siebie nawzajem wprowadzać innowacje i przenosić wiele działań do sfery wirtualnej. Cyfryzacja ten proces jeszcze przyspiesza.

 

Ku odnawialnej przyszłości

Energia odnawialna to przyszłość, w którą firmy chcą inwestować. Dzięki systemom ERP możliwe jest odpowiednie zarządzanie nią, automatyzacja wielu procesów oraz bieżące wykrywanie awarii czy naruszeń bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa powinny właściwie zarządzać bazami danych i, w zależności od aktualnych potrzeb, umożliwiać to poszczególnym pracownikom w części odpowiedniej do ich kompetencji. System ERP, dzięki modułom pozwala analizować dane w czasie rzeczywistym, co przekłada się na szybsze i efektywniejsze podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

 

ERPologia

Systemy ERP służą wspomaganiu wszystkich procesów zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki ich elastyczności i konfiguralności pełnienie funkcji kierowniczych staje się bardziej skuteczne. Dotyczy to różnych obszarów – od produkcji, przez usługi, aż po handel. Warto zainteresować się oprogramowaniem klasy ERP, ponieważ pozwala lepiej wykorzystywać firmowe zasoby, doskonalić procesy, usprawniają pracę, a w konsekwencji prowadzą do wzrostu efektywności całego przedsiębiorstwa.

System ERP jako wielofunkcyjne i rozbudowane narzędzie daje możliwość nadzorowania pracy wielu działów firmy z poziomu jednej aplikacji. Digitalizacja procesów i obiegu dokumentów nigdy nie była więc prostsza, a proekologiczna świadomość łatwiejsza do wykorzystania.

 

Inteligentna analiza

Analiza aktualnych wskaźników biznesowych i raportów to codzienność pracy nie tylko menagerów, ale również pracowników poszczególnych działów. Konieczność zagregowania, przetworzenia, uporządkowania, analizy i wizualizacji dotyczy niezliczonej już obecnie ilości danych. Business Intelligence pomaga przekształcić je w konkretne informacje, a te na wiedzę rynkową, na podstawie której należy wyciągać wnioski, aby zwiększyć konkurencyjność swoich działań. Coraz bardziej istotna staje się świadomość konieczności opierania ich na szczegółowych analizach.

 

Rozwiązanie dla biznesu enova365

Oprogramowanie ERP enova365 wpisuje się doskonale w najnowsze trendy związane z ekologią i lepszym zarządzaniem zasobami. Dostępne jest dla każdego, w każdym miejscu i okresie. Zawsze na czas zgodne z obowiązującymi przepisami. Daje szeroką możliwość wyboru, zatem to Ty decydujesz czy interesuje Cię:
• wersja multi czy standard,
• opcja srebrna, złota czy platynowa,
• chmura czy serwer,
• zakup czy abonament.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej jak efektywniej prowadzić analizy i raportować działania? Zerknij na nasz wcześniejszy artykuł >> JAKI WPŁYW NA WSPÓŁCZESNY BIZNES MA ZAAWANSOWANA ANALITYKA

 

Filozofia zero waste – Federacja Polskich Banków Żywności

System ERP enova365 odnajduje się świetnie nie tylko w biznesie komercyjnym, ale również w przypadku organizacji pozarządowych. Jego wykorzystanie w Bankach Żywności w całej Polsce pozwoliło na uporządkowanie realizowanych procesów magazynowych oraz bardziej wydajną organizację pracy. Dzięki temu Federacja mogła skupić się na swojej prawdziwej misji i efektywnie ratować żywność przed zmarnowaniem oraz tym samym wspierać potrzebujących.
Z ekologicznego punktu widzenia istotne staje się zagospodarowanie i uratowanie żywności przed zmarnowaniem. Nadwyżki zakupów żywności to coraz poważniejszy problem w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie, dlatego projekty takie stają się odpowiedzią na realne potrzeby społeczeństwa. Dzięki oprogramowaniu klasy ERP, które automatyzuje wiele procesów można skupić się na tym, co naprawdę wpisuje się w wartości organizacji.

Jeśli zastanawiasz się jak przebiegało wdrożenie systemu enova365 przez grupę DR IT w praktyce, zobacz case study na naszej stronie >> KLIKNIJ TUTAJ